Ožrani za volantom

Autor: Ladislav Hribik | 31.5.2016 o 9:33 | Karma článku: 12,58 | Prečítané:  5818x

Páni policajti a sudcovia, žiadne pardon ožranom. Nech si to svoje svinstvo vyžerú raz a navždy. Inak budú umierať na cestách ľudia,ktorých sa už nik nedočká.

Človeka zamrazí pri sledovaní správ keď vyhasne mladý ľudský život. O to viac, ak mu ho zmarí ožratá pipina, ktorá neváha po žúrke alebo klábosení s kamarátkami sadnúť do auta. V posledných rokoch je takýchto správ viac. Tragédie sa opakujú. Mladý život, ktorý mal toľko snov a príležitostí je v okamihu fuč iba preto, že niekto nevie čo so sebou. V takýchto prípadoch ma vždy napadne ako dlho sa bude tento prípad ťahať. A ako dopadne. Strašne ma nasrdí, že náš právny systém sa pozerá na takýchto ľudí inak ako na tých čo so zbraňou niekoho zabijú. Auto nie je zbraň? Čo všetko sa musí ešte stať, aby sme skoncovali s takýmito správami a s takýmito vodičmi? Nielen ja si myslím, že sme ako spoločnosť veľmi benevolentní k týmto javom. Súdy posielajú opitých vodičov na podmienku. Polícia zinkasuje 800 eur za prekročenie  rýchlosti o sto kilometrov a vodič si veselo plachtí ďalej. Pokiaľ sankcie nebudú tak rázne práve za tieto skutky, tak sa nám tragédie budú odohrávať čoraz častejšie. Netreba vyťahovať pokutové bloky za to, že vodič zabudol zasvietiť svetla pri odchode z parkoviska, alebo ma lekárničku dva týždne po expirácii, či zabudol zoškrabať diaľničnú nálepku. Menej je niekedy viac. Dať ožranom pocítiť, že stačilo. Pil si za volantom? Nie podmienka, ale natvrdo. Zabil si človeka? O to horšie. Aký je rozdiel medzi vraždou a tým, že si opitý sadne za volant a zabije dieťa, mladú ženu, či starého pána? Je to úmysel! Úmysel ohroziť. Nehrajme sa na demokratov a nebabrime sa už konečne s tými čo sa nevedia spratať do vlastnej kože. Nebuzerujme poctivých vodičov, ale lajdákom stúpme na otlaky. Možno by namiesto toľkých radarov pomohli napríklad akcie zamerané na vyhadzovanie odpadkov, či celých tašiek neporiadku na vozovku. Nezávideli by sme Nemcom či Švajčiarom ich poriadok, ale urobili by sme si ho sami. Videli by sme vodičov kamiónov, ktorí sa odrazu nikam neponáhľajú ako si odpracúvávajú čistenie verejných plôch. Ani niektoré rozmaznané detičky papalášov by zrazu nepozerali na hodinky,  ale upratovali by ten bordel, ktorí popri cestách máme. Veď prečo platiť z našich daní cestárov aby to urobili za niekoho iného. Uvedomme si, že toho neporiadku na cestách je strašne veľa a nestačí sa zameriavať iba na kontroly rýchlosti. Samozrejme, tu sa kasa najrýchlešie naplní. Ale neporiadok a ožrani ostanú. Nik neprecíti smútok najbližších za Miškou. Nepochopí to ten, kto neprežil takúto tragédiu. Nepochopím ani myšlienkové pochody pisálka istého denníka, ktorý napíše, ako sa asi cíti žena, ktorá túto tragédiu spôsobila. Pri všetkej úcte, jej pocity ma vôbec nezaujímajú. Tak ako ju nezaujímalo čo sa môže stať a čo sa stalo. Tak ako ju nezaujímalo čo všetko bude prežívať rodina, ktorej tak ublížila. Žiaľ, malo by už konečne zaujímať tých, ktorí tento stav môžu zmeniť, že nešťastie nechodí po horách. Páni policajti a sudcovia, žiadne pardon ožranom. Nech si to svoje svinstvo vyžerú raz a navždy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Môže sa ľahko stať, že českú vládu povedie Slovák

Dôvody, pre ktoré by väčšina Čechov mala závidieť Slovákom ich politiku. Preferencie potvrdzujú, že tretina ľudí si ešte nevybrala.

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Prieskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe zhodnotila prvú sezónu v najvyššej lige, očakával viac.

SVET

Vojna sa dnes nedá vyhlásiť. A už vôbec nie cez Twitter

KĽDR považuje tweety prezidenta USA za vyhlásenie vojny. Washington namieta.


Už ste čítali?