Kto je vlastne v hmotnej núdzi?

Autor: Ladislav Hribik | 8.9.2016 o 11:35 | (upravené 8.9.2016 o 12:05) Karma článku: 11,48 | Prečítané:  453x

Sú nimi rodičia, ktorí sa snažia aby ich dieťa bolo pre školu pripravené aj za cenu uťahovania opasku a rozpočítania každého eura, alebo doslova špekulanti, ktorým z našich daní platíme doslova všetko?

Začal školský rok. Pre rodičov nápor na nervy a na peňaženky. Zoznam školských pomôcok sa u školáka vyšplhá na niekoľko desiatok eur. Ak máte doma dvoch, tak to už ide parádnym radom. Potom poplatky za školskú družinu, ZRPŠ, lístky na obed. Samozrejme neminuli vás nákupy čo deckám obliecť do školy, prezuvky, cvičky a pod. Samozrejme Vám v škole nezabudnú povedať, že všetky tie úhrady treba urobiť čo najskôr. Do porazenia. S povzdychom pozeráme na termín najbližšej výplaty. A tu odrazu naši tzv. neprispôsobiví majú priniesť potvrdenie o dávke v hmotnej núdzi a tých 36 euro čo platíme za školské pomôcky im štát veľkoryso daruje. Samozrejme aj obedy a školský klub. Od výplaty do výplaty poskladáme svoje ťažko zarobené eurá, odoprieme od úst, niekedy aj od úst ďalších súrodencov a zaplatíme – ako vždy. Vyjdem von, nadýchnem sa čerstvého vzduchu a zbadám dvojicu v hmotnej núdzi nastupovať do zánovnej Oktávie, ktorá odštartuje až keď si ženská polovička vybaví mobilný hovor. Kto je vlastne v hmotnej núdzi? Rodičia, ktorí sa snažia aby ich dieťa bolo pre školu pripravené aj za cenu uťahovania opasku a rozpočítania každého eura, alebo doslova špekulanti, ktorým z našich daní platíme doslova všetko. Ešte aj tú Oktáviu. A to nás čakajú ešte krúžky, školské výlety a neviem aké aktivity. Aj tie zaplatíme za svoje deti. Štát za tých druhých.

PS: Všetká česť tým, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli v sociálnej situácii, ktorá je pohromou pre rodiny. Ale špekulantov neprežeriem doslova nikdy. Darmo ich budeme označovať ako neprispôsobiví, alebo sociálne vylúčení alebo minority. Kým nebudeme veci nazývať pravým menom a nebudeme mať pravidlá, ktoré budú platiť pre všetkých, sme iba úbohým diskusným krúžkom nazývaným Slovensko. Aj keď zvyčajne na nás rozhorčených ( oprávnene rozhorčených ) dopadá nálepka ktorá je in: netolerantní, nehumánni a ktovie aké názvy. Len to skúste vysvetliť svojim deťom, prečo jedni tak a druhí onak. A budete vlastným deťom klamať?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Spievajúci dom týral operou celú ulicu

Je to najabsurdnejší susedský spor, ktorý sa na Slovensku odohral. V Štúrove žena štrnásť rokov púšťala od rána do večera nahlas operné árie

SVET

Ugandský Tarantino vraždí pre zábavu. Film je život

Afrika má Chucka Norrisa a točí filmy, ako nik iný.


Už ste čítali?